• cs
  • en
  • de
  • es
  • zh
  • hu

Kam na výlet v nejbližším okolí: Praha a Praha-východ

Často se nás hosté ptají, kam v Praze nebo v nejbližším okolí Říčan zajet. Proto jsme pro vás připravili tuto sekci.

Kuří a jeho okolí

Leží v mikroregionu nazvaném podle významné osobnosti české kultury, spisovatele Josefa Lady, Ladův kraj. V obci je rybník, který je nejbližší procházkovou destinací pro rodiny s dětmi. Dále se v obci nacházejí zbytky lidové architektury, obecní škola, pomník, kříž, nově zrekonstruovaná historická kaplička a zbytky tří kamenných lomů na lámanou břidlici. Městská část Kuří je obklopena poli, loukami a lesy národní přírodní rezervace Voděradské bučiny. Oblast je ideální pro pěší turistiku s množstvím značených turistických tras a s téměř 150km značených cyklotras, které vedou přes turisticky významné cíle. Obcí vede cyklostezka č.0027, č.8100 a okruh Pražské kolo. Penzion V Roklích vlastní uzamykatelný prostor pro bezpečné uskladnění jízdních kol. Jméno místa mohlo vzniknout proto, že zde bylo hojně koroptví (kúří) nebo, že při jízdě po hlavní benešovské silnici, která je výš než vesnička, byl vidět pouze stoupající kouř z komínů chalup (komíny kúří). Některé prameny uvádějí, že jméno pochází z dob, kdy byla ves proslavena chovem slepic a že zde byl významný kuří dvůr.

Penzion se jmenuje podle stejnojmené ulice, ve které se nachází. Tato ulice sousedí z krásnou zachovalou roklí, která dnes slouží jako přírodní park a lze v ní chodit na procházky a pozorovat divokou zvěř.

Hrad (zřícenina) Říčany

Je jedním z nejstarších kamenných hradů na našem území, vystavěný v letech 1260-1270 královskou hutí jako vzácně se vyskytující miniatura raně gotického královského typu hradu. V 16. století zůstal neobydlen a zcela zpustl. Spodní část jeho paláce sloužila jako zásobárna potravin, zbraní a střeliva. Ve druhém patře byl hlavní sál a zároveň obytná místnost hradního pána. Byla vytápěna mohutným krbem a skromně vybavena truhlicemi, které sloužily jako prádelníky (zpočátku i jako postele), několika židlemi, velkým stolem a také prevetem (záchodem v arkýři). V ní se odehrával veškerý rodinný i společenský život. Hrady tohoto stáří jsou dnes většinou zachovány už jen v půdorysu. Zde se dochovalo téměř celé dvorní průčelí paláce, nároží donjonu (obranné věže) a krytá studna uprostřed nádvoří.

STÁLE PŘÍSTUPNÉ MÍSTO VHODNÉ NA VYCHÁZKY, 3km od penzionu

 

Koupaliště u rybníka Jureček

Nabízí převlékací kabiny, sprchy, WC, občerstvení, pláž, hřiště, lanovku pro děti, venkovní stolní tenis a hřiště na plážový volejbal.

Otevřeno 11 – 23 hod, vstupné celodenní 40 Kč

KONTAKT Tel.: 323 607 186

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 4,7km od penzionu

 

Sportovně-relaxační centrum Oáza Říčany 

Nabízí restauraci, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbal, nohejbal, malou kopaná, floorbal, stolní tenis, petanque, venkovní bazén 12 x 6m, saunu a whirpool.

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 3km od penzionu

 

Bowling Vojkov

Nabízí 8 bezlankových profesionálních drah pro hru BOWLING, příjemné prostředí, bar, restauraci a privátní parkoviště. Ceny od 170 – 360 Kč, otevřeno 12-24h.
KONTAKT Tel.: 323 660 231 Tehovec,  www.bowling-vojkov.cz , 7km od penzionu

 

Golf Club Hostivař

Nabízí devítijamkové hřiště na golf, cvičné plochy, golfový simulátor, hlídání dětí pro hrající rodiče a restauraci. Otevřeno od 7 – 22hod, mimo zimní období, KONTAKT: Hornoměcholupská 565,  Praha-Horní Měcholupy, Tel.:  271 104 111, http://www.golfhostivar.cz

 

MÍSTO VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 11,7km od penzionu

 

Aquapalace Praha – Čestlice

Zábava, relaxace, zdraví, krása, vitalita – vše pod jednou střechou! Vodní svět Aquapalace Praha (aquapark Průhonice) se rozkládá na ploše 9150 m2 a je tvořen třemi paláci – Palác pokladů, Palácem dobrodružství , Palácem relaxu  a venkovní zónou. Je protkán 450m pomalé a rychlé řeky, 6tobogánů 3 skluzavky,  spacebowl nebo venkovní dravá divoká řeka, bazén s umělým vlnobitím a plavecký bazén, vířivky, masážní lavice a relaxační terasy s lehátky + dětská vodní hřiště se skluzavkami, brouzdaliště a dětský bazén s oblíbeným vrakem pirátské lodi, potápěčský tubushluboký 8metrů, pro zkušební ponor + prostory pro sauny, restaurace a další. Dětský koutekZDARMA. OTEVŘENO DENNĚ 10-22 hod, vstupné od 210 Kč, děti od 145 Kč a další dle ceníku.

KONTAKT: Pražská 138, obchodní zóna Průhonice – Čestlice, www.aquapalace.cz

MÍSTO VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 5km od penzionu

 

Zámek Průhonice s parkem

Pseudorenesanční zámek ve stylu tzv. české renesance je pozůstatkem středověkého hradu. V západním křídle zdobí zámek arkády. Součástí zámeckého areálu se stal i původní románský kostelík. Rozlehlý, veřejnosti nepřístupný, zámecký areál obklopuje zámecký park z 19. století. V přízemí zámku je stálá výstava o hraběti Sylva Taroucovi a historii zámku i parku, který je jedním z největších přírodně krajinářských parků v Evropě. Volně přístupný park skýtá asi 40km cest a je nádherný. Otevřeno leden až březen 8 -17 h, duben až říjen 7 -19 h, listopad až prosinec 8 -17 h

KONTAKT : www.parkpruhonice.cz

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 6,3km od penzionu

 

Zámek  BERCHTOLD

Miniatury hradů, zámků a zajímavých historických objektů z celé ČR.

  • skřítků, víl a strašidel paní V. Klimtové
  • pohádkových postav  z českých pohádek
  • historických hospodářských  strojů
  • historických mezníků „Udatného českého národa“ v kreslené podobě v podzemí kapličky v parku

Seznam miniatur:

Nádraží Střížovice, větrný mlýn Kuželov, Šemíkův pomník, Mohyla u Lipan, zámek Mělník, zámek Roztoky u Prahy, Zvonice Hronov, Holašovice – vesnice zapsaná na seznamu UNESCO, hrad Orlík, Rozhledna Tanečnice, Telč, hrad Kokořín, Humprecht, Skanzen v Kouřimi, Muzeum K.H. Máchy v Doksech, Skalní hrad, hora Říp s rotundou svatého Jiří, Karlštejn, Trosky, Kost, zámek Červená Lhota, zámek Lány, kostel v Hrusicích

KONTAKT: www.zamek-berchtold.cz

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI,   12 km od penzionu

 

ZOOLOGICKÁ ZAHRADA hl. města Prahy

ZOO Praha je otevřena po celý rok denně.

Období   Otevírací doba
Duben, květen, září, říjen:   9.00 – 18.00
Červen, červenec, srpen:   9.00 – 19.00
Březen:   9.00 – 17.00
Listopad, prosinec, leden, únor:   9.00 – 16.00

KONTAKT: www.zoopraha.cz, U Trojského zámku 3/120,  Praha 7

MÍSTO VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 27 km, 21 min jízdy autem od penzionu


Lego muzeum

Je soukromé a zatím největší na celém světě. Vystavuje historii stavebnice LEGO, která se může pochlubit titulem hračka století. Je zde více než 2500 vystavených originálních modelů (nejstarší již z roku 1955), doplňků a mnoho zajímavostí kolem hračky.

KONTAKT: Národní 31, Praha 1, www.muzeumlega.cz

OTEVŘENO vždy od 10 do 20hod. Vstupné od 130 do 200 Kč

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 21km od penzionu

 

Galerie panenek

Je ve dvou sálech historického domu v Rytířské ulici a zve na prohlídku více než 1.200 panenek Barbie3.000 jejich doplňků, 60 dopravních prostředků a dalších zajímavostí. Místo je přístupné pro kočárky i vozíčkáře. Pro děti je k dispozici dětský koutek Otevřeno vždy od 10:00 do 18:00.

Vstupné od 60 do 250 Kč.

KONTAKT:  www.dollsland.eu

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 21km od penzionu

 

Petřínská věž

v Praze na vrchu Petřín je mladší sestrou Eiffelovy věže, vybudována dva roky po dostavění elegantní pařížské věže (1891) dosahuje výšky 378m.nad mořem. Nádherný výhled na panorama Prahy a další zajímavosti – bludiště, restaurace, výstavy, kulturní akce. Otevřeno celoročně, délka prohlídky cca 50 min.

Vstupné od 50 do 250 Kč, STÁLE PŘÍSTUPNÉ MÍSTO VHODNÉ NA VYCHÁZKU, 25km od penzionu

 

Království železnic

V Praze na Smíchově v obchodním komplexu Anděl City vzniká jeden z nejzajímavějších projektů poslední doby. Ve třech podlažích na ploše 3100 m2 bylo 1. července 2009 otevřeno prvních 115 m2 modelového kolejiště. Úvodní plocha 115 m2 modelového kolejiště představuje průřez všemi technologiemi a stavebními prvky, které budou použity na dalších segmentech modelového kolejiště Království železnic. Návštěvníci zde uvidí několik dominant České republiky, pohyblivý automobilový park a spoustu dalších technických „vychytávek“. Systém miniaturních kamer v lokomotivách vláčků zprostředkuje divákům zážitek z jízdy zmenšenou krajinou.

V pravidelných intervalech se modelové kolejiště postupně rozrůstá o další segmenty. Království železnic bude nakonec představovat jakýsi model České republiky. Návštěvníci se zde setkají s modely nejvýznamnějších dominant České republiky. Modelový vláček je sveze například na Ještěd, Karlštejn, Pražský hrad . Snahou tvůrců Království železnic je maximální navození zmenšené reality, v pravidelných intervalech se zde střídá noc i den, vlaky jezdí podle přesně daných jízdních řádů. Po čtyřech letech výstavby dosáhne rozloha kolejiště více než 1 008 m2 čisté plochy kolejiště. Království železnic se tak stane nejen největší modelovou železnicí nejen u nás, ale i ve střední a východní Evropě.

Najdete mezi modely domečků naši reklamu? Penzion V Roklích je hrdým sponzorem Království železnic!

OTEVŘENO vždy od 9 do 19hod. Vstupné od 30 do 200 Kč

KONTAKT:  Stroupežnického 23, Praha 5, www.kralovstvi-zeleznic.cz

VHODNÉ PRO RODINY S DĚTMI, 23km od penzionu

Rezervace
Novinky
6.3.2024
Apartmán č.6 je v novém kabátě!

Design, který odpovídá našemu stylu "příměstská příroda." Líbí?

>>
22.12.2023
Automat na kávu

Automat na kávu

Máme pro vás nový automat na kávu. :-)

>>
11.8.2023
Zrychlili jsme internet

Nyní se lze připojovat rychlostí 100 Mb/s a odesílat data rychlostí 25 Mb/s. Viz foto na úvodní stránce.